Dünya / Manşet / Sivas / Yaşam

`MOBBİNG AÇIK BİR İNSAN HAKKI İHLALİDİR`

MOBBİNG AÇIK BİR İNSAN HAKKI İHLALİDİR.
Ulaştırma ve Demir yolu Çalışanları Hak Sendikası Genel Başkanı  Abdullah Peker yazılı bir basın açılaması yaparak "Mobbing açık bir insan hakkı ihlalidir" dedi

“Ülkemizde İktidarlar değiştikçe karşı siyasi fikirden olan Kamu çalışanlarına dolaylı yada direkt olarak

Yıldırma politikası yapılmaktadır. Bu tavır hem ülkemiz için olumsuz bir davranış hem de toplum barışını derinden

zedeleyen bir eylemdir.

Mobbing Anayasal bir suçtur

Ülkemizin birçok yerinde Kamu Kurumlarında görev yapan kamu görevlilerine karşı sistematik Mobbing yapıldığı duyumunu almaktayız.

Peki Mobbing nedir?

MOBBİNG AÇIK BİR İNSAN  HAKKI İHLALİDİR.

Kamu çalışanları bir taraftan haksız ve hukuk dışı uygulamalara maruz kalırken diğer yandan insanlık onurunu zedeleyen davranış ve söylemlere de muhatap olmaktadır. Çalışanları fiziksel ve duygusal açıdan yıpratan mobbingin önlenmesi ve çalışanların mobbing zorbalarına karşı korunması için mutlak suretle yasal mevzuata ihtiyaç bulunmaktadır.

MOBBİNG KAMU KURUMLARINDAKİ İŞ VERİMİNİ DÜŞÜRÜYOR

Mobbing’e karşı derhal yasal bir

mevzuat yapılmalıdır, Zira Devletimiz bu anlamsız ve saçma eylemden dolayı iş kaybına uğramaktadır

Farklı siyasi görüşten ya da Yandaş Sendikadan değilseniz her an baskı ve yıldırma eylemi ile karşı karşıya kalacaktır diye düşünüyoruz. Anayasa nezdinde her vatandaş eşittir yazısı buradan Kamu Kurum yöneticilerine hatırlatma gereği duyuyoruz. Makamda bulunduğunuz yerler Sizin özel mülkünüz yada özel iş yeriniz değildir, yasal olmayan hiç bir eylem içerisine giremezsiniz

Anayasamızda her vatandaş ve her memur Devlete karşı eşittir ilkesi zedeleniyor düşüncesindeyiz. bu tarz hareketler Demokrasiyi zedeler düşüncesindeyiz.

Mobbing uygulama neticesinde tek tip Sendikacılık  yaratılmaktadır. diye düşünüyoruz bu uygulama neticesinde gelecekte bu işin Rövanşa dönüşmesi kesinlikle olacaktır diye düşünüyoruz. Baskı neticesinde Yandaş Sendikaya üye olmaları noktasında üzüntülerini dile getiren Memur arkadaşların sayısı git gide artmaktadır.

KAMU KURUMLARI YÖNETENLERİN YADA İDARE EDENLERİN ÖZEL İŞ YERİ OLAMAZ

Devlet bir bütündür ve yasalara göre hareket eder. Hiç bir Kamu Kurumu Yöneticilerin keyfi Uygulamalarda bulunacağı merci olmamalı ve olamazda.

Devlette devamlılık ilkesine inanan biri olarak, Yöneticilerimizi uyarıyorum Kişiler geçici Ama Devlet her zaman olacaktır. Devletin kurumları nasıl yöneteceği Kanunlarda belirtilmiştir, Her yönetici bu kanunlara uymak zorundadır.

MOBBİNG'E EN ÇOK MARUZ KALANLAR 4/C Lİ VE SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZDIR

Kamuda 4/C 4/B gibi statüde çalışanlar çok çeşitli problemlerle karşılaşılmaktadır. Çalışanlara Türkiye’deki işsizlik oranı yüksek rakamlarda olduğunu ve bu işsizliği tehdit olarak gösteren “İşine gelmeyen çıksın!!” gibi tabirler kullanarak ölümü gösterip sıtmaya razı etmektedirler. Bankacılık sektöründe “Sendikacılık!!” yaptığını zanneden bir takım sendikaların çalışanların değil, patronların sendikası olduğunu müşahede etmiş bulunmaktayız. Geriye baktığımızda sendikaların yaptığı çalışmaların bu düşüncemizi desteklediğini düşünüyoruz. Buradan Çalışma Bakanımıza çağrıda bulunuyoruz. Lütfen özel bankalardaki ücret politikası ve uzun saatler süren mesai sorununun üzerine gidin!! Türkiye Cumhuriyeti kapitalist bir sistem değil, Hukuk Sistemidir. Türkiye Büyük Millet Meclisimizin bu konuyla ilgili gerekli yasal düzenlemeleri acilen yapması gerektiği düşünüyoruz

Devletimizin tutan eli yürüyen ayağı gören gözü olan Memurlarımızın çalışma performansını bozacak her türlü Mobbing eyleminin karşısında olacağımızı ve yasalar çerçevesinde Bu uygulamayı yapan Yöneticilere karşı Çalışanların hakkını koruyacağımızı buradan Tüm Türkiye ye deklare ediyoruz.

 
Bu haber 26.10.2017 10:09:57 tarihinde eklenmiştir. Toplam okunma sayısı :İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • 'SIZIR BELDESİ KARAKOLUNU İSTİYOR'

 • “KIZILELMA’YA YÜRÜYECEK”

 • 'YHT GARI TÜDEMSAŞI KURTARIP HALKIN MAĞDURİYETİNİ ÖNLEMİŞTİR'

 • KAMUDA TEK TİP SENDİKA OLUŞTURULMAYA ÇALIŞILIYOR

 • Eski Sivas Valisi Veysel Dalmaz vefat etti

 • Trafik Magandaları

 • Cumhuriyet Sivas'dır!..

 • 'MOBBİNG AÇIK BİR İNSAN HAKKI İHLALİDİR'

 • TRT’DE SİVAS TÜRKÜLERİ RÜZGARI

 • SİVAS’I TERCİH EDEN BAŞARILI ÖĞRENCİLERE ULAŞIM HEDİYESİ…

 • Gayrimenkulde Kadın Liderler Mentor-Menti Programı Başvuruları Başlıyor…

 • ENERJİ FİYATLARI YIL SONUNA KADAR ARTACAK

 • ADSH'ta ameliyatlar başladı

 • İsrail, Kürt Gruplarını Neden Destekliyor?

 • Yem bitkisinde dönüşümün adı: Tritikale

 • “The Bodrum Cup”

 • “Makarna, hem sizin hem de gezegenimiz için iyi”

 • “Siber güvenlik DNA’mızın bir parçası”

Benzer Haberler