KAYSERISPOR VE SIVASSPOR KARDEŞCE
Yiğidolar Kayseri deplasmanına gittiler. Kadir Has stadyumunda muhteşem bir atmosferde iki kardeş iki komsu iki  eski dost vardı.  Düşmanlık yoktu, bayağı  Sivas'tan taraftar gitti. İyide karşılandılar, teşekkürler Kayseri'li kardeşlere.

 Zor müsabaka olacaktı, Kayseri Avrupa'ya gitmek istiyor Sivasspor ise "bende  Avrupa ya gitmek isterim diyordu"  amaç buydu  ama mücadeleden galip çıkmadı.  Takımlar birer    puanı kardeşçe paylaştılar. İki takımda  maç içerisinde birkaç pozisyonu gole çevirebilirdi. Takımlar birbirlerinden  çekinmişler ki iki takımda önde baskı yapmadılar. Hızlı kontra atak yapan iki takım vardı zaten sahada     Eğer Sivasspor  tercihlerini daha iyi kullansaydı veya pas ayarlarını daha güzel yapsaydı rakibe çok pas kaptırmasalardı galip ayrılabilirdi .

İyi iki takımın maçıydı. Kayseri de gerçekten iyi bir takım. Bana göre Kayseri önde baskı yapar diye bekliyordum. Ama geride karşıladılar. Pozisyon bulmakta onlar da zorlandı yiğidolarda  zorlandı  diyebilirim   kadrolar klasik her zamanki kadrolardı ikinci yarı Yiğidolarda sahaya Robınho çıktı takımda bir canlanma oldu ve de otuz metreden muhteşem bir frikik golü attı inanılmazdı.  Abartma yok  liglerin en güzel golü oldu. 

Kayserispor'da Lopes  ve Deniz sakattı , Umut’un da bir problemi vardı ama harika oynadı hırsı ve hakemle dalaşması görülmeye değerdi yine Kayserispor  içinse Sivasspor   kolay  bir lokma değildi.  Bilindiği gibi Kayseri kupa maçından yeni çıktılar ve elendiler  yorgunda  görünüyorlardı ve  tam da dinlenememişlerdi galiba yada bana öyle geldi.

 

Buradan taraftarlara teşekkür etmek istiyorum Sivas'tan özel araçlarla otobüslerle yüzlerce Yiğido gitti stadyuma da.  Büyüleyici bir atmosfer vardı. Kayseri'nin  beraberlik golünü bulmada  Kayseri taraftarı  çok yardım  etti. İki takımında futbolcuları   çok iyi  konsantre olmuşlardı   gerçekten çok zor bir maç oldu.    İki takımda Oyunu  güzel domine etti oyunun hakkı da beraberlikti  İki takımı da kutlarım bir puanda Sivasspor için iyidir teşekkürler Kayserispor.


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Bu makale 12.02.2018 08:44:08 tarihinde eklenmiş ve toplam kere okunmuştur.Okuyucu Yorumları